Concentrix®

Při poruchách koncentrace a pozornosti

Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny podporují duševní vývoj.

Pozitivně ovlivňují množství životně důležitých funkcí: mozkovou činnost, imunitní systém, zmírnění zánětu, snížení srážlivosti krve. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny podporují duševní rozvoj v dětství a mládí a duševní schopnosti ve stáří. Zlepšují koncentraci a schopnost učit se. Tyto nenasycené mastné kyseliny je třeba přijímat v potravě, protože si je lidský organismus neumí sám vytvořit.

Proč omega mastné kyseliny?

  • Polynenasycené mastné kyseliny, tzv. omega-3 nenasycené kyseliny,  mají zásadní význam pro funkci mozku a nervového systému.
  • Omega -3 a omega -6 mastné kyseliny (EPA, DHA,GLA) se podílejí na syntéze a zpětném vychytávání neurotransmiterů (chemické látky, které slouží k přenosu vzruchů v nervové soustavě), a tím ovlivňují koncentraci a duševní výkon.
  • Nedostatek omega -3 mastných kyselin nebo nerovnováha mezi omega -3 a omega -6 mastnými kyselinami mohou vést k poruchám koncentrace.
  • Hyperaktivní děti s poruchou pozornosti mají často nedostatek omega -3 mastných kyselin.
  •  Omega-3 mastné kyseliny jsou často zkoumané jako doplněk stravy a jejich pozitivní vliv na řadu orgánů lidského těla je potvrzen řadou odborných studií.
  • U dětí s poruchou pozornosti s hyperaktivitou mohou doplňky stravy s omega-3 mastnými kyselinami podstatně zlepšit řadu projevů tohoto onemocnění.

Některé potraviny obsahují vysoké množství omega-3 mastných kyselin. Je doporučováno jíst nejméně dvakrát týdně mastné ryby nebo denně užívat doplněk stravy s omega-3 mastnými kyselinami.  

 

Vysvětlení zkratek:

EPA = kyselina eikosapentaenová

DHA = kyselina dokosahexaenová

GLA = kyselina gama linolenová

Zinek

Zinek - stopový prvek, který podporuje paměť

Více ...

Železo

Železo je nezbytné pro správné fungování našeho těla.

Více ...

Hořčík

Minerál hořčík podporuje výkonnost

Více ...

Vitaminy

Důležité vitamíny B1, B2, B6 a B12

Více ...

Concentrix®

pro koncentraci a pozornost

Více ...